callout-bottom-border

Over onze vakgroep Openbare Orde & Veiligheid

Wie verantwoordelijk is voor openbare orde en veiligheid, weet hoe complex het werk is. De vraagstukken stapelen zich op, de wereld verandert in rap tempo en beschikbare goede mensen zijn schaars.

“Met onze vakgroep Openbare Orde & Veiligheid springen we bij, zodra dat nodig is,” vertelt Jan.

Wat maakt de vakgroep dan zo waardevol?

Interim Adviseur Crisisbeheersing, Veiligheid en Milieu voor detachering

“Veiligheid stopt niet bij de grens van een organisatie, gemeente of Veiligheidsregio. Evenementen, ondermijning, crisisbeheersing, samenwerking is essentieel. Mist één schakel of één persoon? Dan kan het hele netwerk vastlopen.

Wij kunnen dan helpen. Door iemand los neer te zetten in een detachering, maar ook door vraagstukken voor te leggen aan een hele vakgroep. Daar krijgt de opdrachtgever toegang tot perspectieven van meerdere veiligheidsexperts.

In onze vakgroep zit ervaring in ondermijning, crisisbeheersing en evenementen, maar ook openbare orde & veiligheid-breed.

Wij komen elke maand bij elkaar. We bespreken actualiteiten, ontwikkelingen uit de veiligheidssector en casussen uit onze eigen praktijk. Denk aan de jaarwisseling dat ieder jaar een moeilijk onderwerp is voor gemeenten, veiligheidsregio’s en hulpdiensten. Alle collega’s brengen voorbeelden mee uit hun eigen detacheringsplek.

Zo zie je hoe verschillend organisaties omgaan met dezelfde vraagstukken. Dat levert inzichten op die je direct kunt toepassen.”

Welke ambitie hebben jullie met jullie vakgroep?

”We hebben ervaring in crisisbeheersing, APV en evenementen, ondermijning en toezicht. Iedereen brengt zijn eigen expertise mee.

Er zijn twee profielen die we graag aantrekken: een ervaren jurist en een allround adviseur openbare orde & veiligheid met ervaring binnen een gemeente.

Het kan zijn dat we mensen van buiten aantrekken, maar ook dat we intern collega’s opleiden. De vakgroep is er ook voor carrièrekansen. We bespreken welke vragen opdrachtgevers stellen en wat dat betekent voor onze ontwikkeling. Zien we nieuwe thema’s? Vraagt dat andere kennis? Dat houdt iedereen scherp en biedt perspectief.

De vakgroep is dus interessant voor gemeenten en Veiligheidsregio’s die capaciteit missen. Ze huren niet één persoon in, maar de kracht van een vakgroep én van nog zo’n zestig adviseurs van Exsin.

Maar ook voor ervaren adviseurs die willen sparren met collega’s die dezelfde ambitie hebben en taal spreken. Het is een veilige plek om te leren, vragen te stellen en te groeien.

Uiteindelijk draait het om één ding: samen werken aan een veiliger Nederland. Overheden hebben altijd flexibele expertise nodig. Bij Exsin organiseren we dat op deze manier.”

Lees hier meer over de Vakgroep Openbare Orde & Veiligheid

Wie in het team zitten?

Marije van Opstall

Marije van Opstall

Adviseur Openbare Orde & Veiligheid (OOV) | Ondermijning
Julia Prins

Julia Prins

Adviseur Openbare Orde & Veiligheid | Vergunningverlener evenementen APV/bijzondere wetten
Jan Dam (extern)

Jan Dam (extern)

Adviseur Crisisbeheersing, Veiligheid en Milieu
Floris Melis

Floris Melis

Beleidsadviseur evenementen APV/bijzondere wetten