Omgevingsdienst Groningen kiest voor het volledige Exsin Academie-traject

32 - 40
Zwolle
waar jij wil

Omgevingsdienst Groningen (ODG) en Exsin Academie slaan een nieuwe weg in.

Voor het eerst doorloopt een omgevingsdienst ons complete detavast-traject voor startende VTH-adviseurs: werving en selectie, opleiding en begeleiding, detachering en dan een vaste aanstelling.

Dat is een mijlpaal voor onze nieuwe koers, waar we trots op zijn.

De samenwerking met ODG is niet nieuw.

We detacheren al jaren adviseurs, zodra een team in Groningen versterking nodig heeft. Vergunningverleners, juristen en beleidsadviseurs in het fysieke domein, meestal gespecialiseerd in omgevingsrecht en milieuwetgeving. Op dit moment zitten er drie Exsin-collega’s in Groningen.

Ook gaven we eerder trainingen, zoals de zeven soft skills-trainingen rondom de Omgevingswet. Maar dit is de eerste keer dat ODG kiest voor het hele pakket voor eigen talent: werving, selectie, opleiding, begeleiding, detachering én uiteindelijk een vast dienstverband.

Meer weten over het traineeship?
Ga naar Traineeship Vergunningverlener Agrarisch

Met handtekeningen van Monique de Hoop en Ronald Huberts werd de samenwerking officieel.

Van losse inzet naar structureel versterken

Dat is wat we met Exsin Academie voor ogen hebben. Niet alleen capaciteit leveren als het druk is, maar een team duurzaam opbouwen. Talent vinden dat past bij de organisatie, het opleiden en klaarstomen, om het uiteindelijk over te dragen als loyale collega in vaste dienst.

Concreet betekent dit dat we twee starters gaan opleiden. Eén vergunningverlener milieu is op 1 mei 2026 gestart en zal op 1 mei 2028 in dienst gaan bij de ODG. En een andere vergunningverlener agrarisch zal op 1 september 2026 het opleidingstraject starten. Die zoektocht is onlangs gestart.

Ronald Huberts,operationeel manager bij Exsin Academie: “Als we een paar jaar vooruit kijken, zien we dat veel ervaren vth-adviseurs met pensioen gaan. Bij de ODG zien ze dat vergunningverleners agrarisch stoppen met werken. De ODG heeft het echter te druk om zelf mensen op te leiden en te begeleiden. Wij vullen dat gat en zorgen dat zij over een jaar al twee vergunningverleners agrarisch aan hun team kunnen toevoegen.”

Een eerste, maar niet de laatste

Ronald Huberts: “We werken al jaren samen met omgevingsdiensten als het gaat om losse trainingen of flexibele detachering, maar dit is het eerste volledige traject dat we draaien. Dat het bij ODG gebeurt, waar we al zo lang samenwerken, voelt als een logische stap. En als een mooie.”

We nodigen omgevingsdiensten van harte uit om ook talenten aan te sluiten bij het opleidingsprogramma. Of om in een gesprek de kansen voor hun te bespreken.

Meer weten over Exsin Academie?
Lees het interview met Ronald Huberts

Nieuws

Exsin SNA-gecertificeerd

We zijn officieel opgenomen in het Register Normering Arbeid. Een bevestiging dat we ons goed georganiseerd hebben.

Vakgroep Energie van start

Toezichthouders, juristen en adviseurs duurzaamheid die overheden helpen bij energiebesparingsplicht en energietransitie.

Wat kunnen we leren van Kyiv?

Onze vakgroep Openbare Orde & Velligheid had een interessante gastspreker. Confronterend en leerzaam tegeljk.